Zazwyczaj w salonie fryzjerskim wykonuje się farbowanie, podcinanie, ondulację lub modelowanie. Jednak ostatnio bardzo popularne stało się olejowanie włosów. Zabieg ten przywędrował do nas aż z Indii i krajów arabskich. Jeżeli widziałaś kiedyś, jak wyglądają włosy arabek lub hindusek, już wiesz, czemu ten zabieg jest tak popularny.

olejowanie-włosów.jpgOlejowanie włosów u fryzjera nie różni się niczym od olejowania włosów w domu. No prawie: bo w salonie fryzjerskim za zabieg trzeba zapłacić. Olejowanie włosów polega na nakładaniu odpowiedniej ilości olejków kosmetycznych. Te z kolei dobrać należy do porowatości i stopnia zniszczenia włosów oraz rodzaju skóry głowy. Przy zakupie olejków warto zwracać uwagę na składniki. Oczywiście najważniejsze są witaminy oraz kwasy tłuszczowe Omega – 3, Omega – 6 i Omega – 9. Bardzo ważny jest także sposób pozyskiwania produktu. Oryginalny i naturalny olejek powinien być tłoczony na zimno i nierafinowany. W ten sposób kosmetyk zachowa wszystkie substancje aktywne i cenne właściwości. Aby produkt jeszcze dłużej służył nam do olejowania włosów, należy go przechowywać w odpowiedni sposób. Generalnie olejki przechowuje się w zacienionym i suchym miejscu; niektóre nie mogą być podgrzewane lub chłodzone, ponieważ zmieniają stan skupienia i tracą swoje właściwości.

Co daje nam olejowanie włosów?

Ten zabieg pielęgnacyjny jest konieczny zwłaszcza wtedy, kiedy nasze włosy wymagają natychmiastowej pomocy. Można przeprowadzić go również wtedy, gdy zmagamy się z niektórymi skórnymi chorobami lub gdy naszym problemem są bardzo zniszczone włosy. Mówiąc najprościej, olejowanie włosów służy kondycjonowaniu; daje nie tylko dobre efekty wizualne – wpływa także na strukturę wewnętrzną włosa. Wzmacnia cebulki włosowe, zapobiega wypadaniu włosów, reguluje pracę gruczołów łojowych i sprawia, że zarówno skóra głowy, jak i włosy są piękne i zdrowe. Regeneruje rozdwojone końcówki i przesuszone partie włosów, łagodzi i koi podrażnienia. Olejowanie włosów przyda się też tym dziewczynom, które często poddają się dość obciążającym włosy zabiegom fryzjerskim. Jeśli stosujesz farby z dużym stężeniem amoniaku, kosmetyki z zawartością SLS lub używasz urządzeń wytwarzających wysoką temperaturę, aplikacja olejków może być dla ciebie zbawieniem.

Jak wygląda olejowanie włosów w salonie fryzjerskim? Na ten zabieg poświęcić musimy co najmniej dwie godziny. Przed aplikacją należy dokładnie umyć głowę i odsączyć nadmiar wody. Następnie na skórę głowy i włosy nakłada się dobrany do naszych potrzeb olejek kosmetyczny. Włosy upina się w ciasny koczek lub zaplata warkocz. Równie dobrze na głowę założyć można foliowy czepek i ręcznik lub zimową czapkę. Po upływie około godziny włosy znów się myje delikatnym szamponem i zabezpiecza lekką odżywką lub niewielką ilością olejku.