Olejek firmy Fructis przyciąga uwagę buteleczką, która ma barwę i kształt przypominający kroplę naturalnego olejku. Wygląda to bardzo estetycznie i – w całej swej prostocie- bardzo pomysłowo. Nie mamy wątpliwości, co stanowi bazę i główny skład produktu. Naturalne olejki są nieocenione w pielęgnacji zarówno skóry, jak i włosów. Z tego względu coraz więcej kosmetyków opiera swój skład na ich działaniu.

Garnier Fructis – Olejek Odżywienie i BlaskCudowny Olejek Odżywienie i Blask od Fructis może się pochwalić dużym stężeniem naturalnych olejków pielęgnacyjnych. To bardzo budujące, zwłaszcza, że Fructis miewa w swojej ofercie produkty zawierające znikomą ilość naturalnych olejków. Cudowny Olejek Odżywienie i Blask Zawiera dwa oleje wysokiej jakości: olej arganowy i olejek z kamelii. Są to bardzo cenne olejki naturalne, chętnie wykorzystywane w produktach do regeneracji włosów.

Olej arganowy nazwany jest „płynnym złotem Maroka”. Zastosowany na włosy tworzy na ich powierzchni ochronę przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, pokochają go kobiety często prostujące włosy i suszące je gorącym nawiewem suszarki. Olejek arganowy działa jak ochronna tarcza zabezpieczająca włosy przed uszkodzeniami.

Zadba również o końcówki włosów, powodując, że przestaną się rozdwajać.

Olej z kamelii to przybysz z Japonii. Tamtejsze kobiety od wieków używają go do pielęgnacji włosów. Jest on wyjątkowy przede wszystkim dlatego, że zawiera skwalan, będący składnikiem ludzkiego sebum. Skwalan równoważy działanie naszego sebum: ukróci przetłuszczanie się włosów lub nawilży te, które są wyjątkowo przesuszone. Olej z kamelii ma właściwości regenerujące wspierane bogactwem witamin: A, B, E.

Olejki naturalne stanowią bogactwo dobrych kwasów tłuszczowych. Wspomagają one poprawne procesy zachodzące w komórkach, blokując niekorzystne zmiany prowadzące do zniszczeń włosów i skóry głowy.

Bardzo cieszy fakt, że Cudowny Olejek Odżywienie i Blask zawiera znikome ilości alkoholu. To czyni go wartościowym, godnym zaufania produktem, który zadba o zdrowie i regenerację włosów, nie wysuszając ich. Kolejną miłą wiadomością jest to, że olejek ma dużą pojemność (150 ml). Sprawnie działająca pompka ułatwia dozowanie produktu, a on sam ma wiele zastosowań: można go stosować na suche włosy przed myciem głowy, na wilgotne włosy jako odzywka bez spłukiwania lub jako odżywcze wsparcie dla stylizacji włosów. Olejek nałożony na suche włosy świetnie je nabłyszczy i sprawi, że pukle od razu będą wyglądały atrakcyjniej i łatwiej się ułożą. Brawo, Garnier!