Jeśli martwisz się, że Twoje włosy zaczynają poddawać się niekorzystnemu działaniu upływającego czasu, lub po prosu stają się osłabione, matowe i łamliwe, sięgnij po olejek Dove Pure Care Dry Oil, a dokładniej jego wersję dla włosów dojrzałych, czyli Restorative Treatment With Anatoilian Pomegranate Seed Oil.

olejek-dove.jpgJest to olejek opracowany na bazie kilku naturalnych olejków dobranych tak, aby regenerować i odmładzać włosy zapewniając im siłę i pozostawiając w dobrej kondycji na długi czas. Chwalebne jest to, że firma Dove wtłoczyła do produktu aż tyle wartościowych olejków.

Każdy z nich pełni w produkcie inną rolę, a wszystkie razem zapewniają kompleksową ochronę i odnowę.

Olej kokosowy – pomaga uwolnić komórki z toksyn i zanieczyszczeń, a przy tym świetnie ochrania włosy i skórę głowy. Włosy stają się odporne zarówno na czynniki mechaniczne (suszenie, prostowanie, naciąganie gumką, które znacznie osłabia cebulki i powoduje wypadanie włosów), jak i na niekorzystne warunki klimatyczne.

Olejek ze słodkich migdałów – zapobiega utracie wody z wnętrza włosów, a zatem zapobiega ich przesuszeniu. Jest bardzo łagodnym olejkiem, który jednocześnie potrafi silnie zregenerować włosy od ich nasady aż po końce. Olej ze słodkich migdałów spowalnia też procesy starzenia.

Olej słonecznikowy – sprawi, że włosy przestaną się puszyć, pomoże je wzmocnić i nawilżyć. Jego obecność w produkcie zagwarantuje włosom blask, zdrowie i witalność.

Olejek palmowy znany jest ze swoich właściwości regenerujących i nawilżających włosy. Odżywia skórę dojrzałą, wzmacnia strukturę międzykomórkową włosów i naskórka. Doskonale wygładza włosy.

Olejek makadamia – to niekwestionowany król naturalnych olejków. Jego działanie na włosy jest nieocenione i wykorzystywane od wieków w medycynie i filozofii wschodu. Szybko się wchłania, a jego siła kumuluje się we wnętrzu włosa, zapewniając mu regenerację i ochronę.

Dopełnieniem kuracji Dove jest olej z pestek granatu, który od wieków ceniony jest za swe właściwości spowalniające efekty upływającego czasu. Olejek zawiera aż 70% dobrego kwasu tłuszczowego, zwanego punikowym. Jest to niezwykle unikatowy kwas, należący do grupy omega- 5. To głównie on odpowiada za spowalnianie oznak starzenia się skóry i włosów.

Olejek Dove zamknięty jest w ładnej, szklanej butelce. Przyjemnie pachnie i bardzo dobrze rozprowadza się na włosach. Dzięki wielorakości zastosowań sprawia, że włosy zyskują pełną ochronę i regenerację. Można go stosować zarówno na suche, jak i na wilgotne włosy po myciu. Świetnie zadziała też jako olejowa maska nałożona przed myciem głowy. 100 ml produktu wystarczy na długo, ponieważ do jednorazowej kuracji wystarczy 1 – 2 pompki produktu.