Piękne włosy nie zawsze wymagają spędzania godzin u fryzjera. Czy wiesz, że nawet laminowanie włosów albo tzw. botoks włosów możesz zrobić w domu? Poznaj sprawdzone dobrej jakości kosmetyki, które zapewnią ci w domu zabieg, który poprawi kondycję włosów, przyspieszy ich wzrost i sprawi, że będą proste i lśniące. Przed tobą kosmetyki i domowe zabiegi do zadań specjalnych.

Botoks na włosy

Czy wiesz, że botoks stosuje się nie tylko na twarz i zmarszczki? Istnieje zabieg, który nazywa się tak, ponieważ do jego wykonania potrzebna jest igła ze specjalną strzykawką. Polega na nałożeniu za jej pomocą specjalnego serum odżywczego i silnie regenerującego włosy. Na szczęście botoks na włosy nie wygląda tak samo, czyli nie wstrzykuje się nic w skórę głowy.
Wspólną cechą jednego i drugiego jest – oprócz igły, efekt wypełnienia, ponieważ specjalne składniki, które nakładasz na włosy też służą ich wypełnieniu – podobnie jak botoks twarzy wypełnia tkanki.
Zestaw do domowego botoksu zawiera wszystko, co potrzebne, abyś mogła go wykonać, łącznie ze specjalnym, otwierającym łuski szamponem. W składzie znajdziesz też eliksir, którym wypełnisz łodygę włosa, i krem uszczelniający (zamyka łuskę).
Szampon ma specjalnie dobrane komponenty, które nie tylko otwierają łuski, ale i pielęgnują już podczas mycia (kwas hialuronowy, keratyna, kolagen) – przygotowują włos na dawkę dobroczynnych substancji. Eliksir do włosów należy zostawić na około 15 min, po czym zabezpieczamy włosy kremem na ok. 10 minut, na koniec obficie spłukujemy wodą.

Botoks wygładza, ujarzmia puszące się włosy, zapobiega łamliwości i wzmacnia na całej łodydze. Jest idealny dla włosów zniszczonych, szorstkich, przesuszonych.

Pamiętaj!
Jeśli ubytki na włosie są dość poważne – warto pomyśleć o specjalistycznym zestawie do rekonstrukcji włosów. Istnieją produkty odbudowujące strukturę włosa poprzez dostarczanie im aminokwasów i peptydów.

Specjalistyczne wygładzanie powierzchni włosa

Nawet zdrowe włosy często się elektryzują i puszą. To dlatego, że każde włosy niezależnie od struktury i kondycji nie pozostają obojętne na czynniki zewnętrzne (smog, wilgoć albo gorące lub suche powietrze).
Z pomocą przyjdzie zabieg wygładzający: poprawi wygląd włosów i ich zewnętrzną warstwę, dzięki czemu pasma będą się prezentować nie tylko zdrowo, ale także wyjątkowo pięknie.
Specjalistyczny zestaw do takiej kuracji najczęściej zawiera zmiękczający szampon o specjalnej formule i odżywkę z kompleksem nabłyszczającym. Czasami w składzie jest też specjalny spray dyscyplinujący i zamykający włosy.

Keratynowe prostowanie włosów – zrób je w domu

Jeden najchętniej wybieranych przez kobiety zabiegów pielęgnacyjnych można z powodzeniem wykonać w domu! Wystarczy, że nabędziesz specjalny zestaw do takiego zabiegu, Zawiera on nie tylko keratynę, którą w formie maski nakładasz na włosy, ale też specjalny szampion oraz kosmetyk, który stosuje się po keratynie.
Tu głównie chodzi o dostarczenie włosom dużej dawki keratyny pod wpływem ciepła, dlatego nałożony kosmetyk wbudowujesz we włosy suszarką.