Olejek odbudowujący keratynę z witaminą E – Intensive Repair od Pantene Pro-V – to jeden z popularniejszych olejów termoochronnych. Ma oleistą konsystencję, a jego zadaniem jest 3xO – odżywianie, odbudowa i ochrona włosów. Co można powiedzieć o nim więcej?

olejek-odbudowujacy-keratyne-z-witamina-e.jpgOlejek Pantene Pro-V Intensive Repair opisywany jest jako lekki olej do włosów, którego zadaniem jest przede wszystkim pomoc w trakcie stylizacji i tuż po niej.

Olejek odbudowujący keratynę z witaminą E – działanie

Olejek Pantene Pro-V Intensive Repair ma ochraniać włosy w trakcie zabiegów stylizacyjnych, szczególnie tych z użyciem wysokiej temperatury np. prostowania, kręcenia, suszenia. To pierwsze jego zadanie. Po drugie ma nadawać włosom zdrowego wyglądu, blasku i miękkości. To zdecydowanie ułatwia układanie fryzury, polepsza efekt wizualny i ogranicza konieczność stosowania dodatkowych kosmetyków np. wygładzających.

Na czym opiera się działanie tego produktu? Wbrew temu, co sugeruje nazwa, wcale nie chodzi tutaj o żaden olejek. W składzie Pantene Pro-V Intensive Repair nie ma ani jednego naturalnego oleju, ani korzystnych ekstraktów roślinnych, tak więc nazwa tego kosmetyku odnosi się wyłącznie do jego formy. Olejek odbudowujący keratynę z witaminą E działa ze względu na kompleks witamin (m.in. E oraz B5) oraz technologię Pro-V. Odżywcze mikrocząsteczki działają na włosy już od pierwszego użycia.

Olejek odbudowujący keratynę z witaminą E – opis produktu

Cena olejku Pantene Pro-V Intensive Repair nie jest wysoka. W porównaniu do konkurencyjnych produktów koszt ochrony włosów w trakcie stylizacje z tym olejkiem jest niewielki. Wydaje się, że to opłacalna inwestycja nawet wówczas, kiedy okazuje się, że jego olejowa formuła jest taka tylko z nazwy. Nie ma w nim substancji, które mogą działać komedogennie, więc nie zaszkodzi włosom.

Opakowanie produktu jest bardzo poręczne. Olejek odbudowujący keratynę z witaminą E zamknięto w plastikowej butelce niewielkich rozmiarów z bardzo wygodnym aplikatorem. Pompka zdecydowanie ułatwia nabranie takiej ilości produktu, która dobrze się wchłonie we włosy i nie obciąży ich nadmiernie. Standardowe opakowanie ma pojemność 100 ml.