Produkt Davines bardzo przyciąga uwagę- zarówno nazwą, jak i wyglądem. Absolutnie upiększający włosy? Olejek, który jest bezbarwny i klarowny, bez tradycyjnego orientalnego zapachu i bursztynowego koloru. Wtłoczony do maleńkiej buteleczki zaprojektowanej bardzo nowocześnie i ascetycznie – wyłącznie czarno białe kolory. Intrygujący olejek.

davines.jpgGdyby nie informacja na etykiecie, nie sposób byłoby stwierdzić, ze Absolute Beautifying Potion zawiera w ogóle jakikolwiek olejek, a jednak: odnajdziemy tu dwa naturalne oleje. Głównym i dominującym jest olej z roucou. Ten rzadko spotykany olejek nie bez przyczyny nazywany jest przez Indian „eliksirem młodości”. Genialnie regeneruje włosy, nadaje im elastyczności i przyspiesza wzrost. Zawiera kwas elagowy – to on w głównej mierze odpowiedzialny jest za spowalnianie procesów starzenia. Olejek roucou zadba o to, by włosy nie straciły gęstości, wzmocni włókna. Wnikając do wnętrza włosów regeneruje je, a na zewnątrz ochrania stwarzając delikatną, okluzyjną warstwę. Absolute Beautifying Potion zawiera ponadto olej z pestek słonecznika, który nawilża włosy i usprawnia procesy wewnątrz komórek, przez duże stężenie kwasu omega – 6.

Olejek słonecznikowy odpowiada za blask i sprężystość włosów i dba o ich strukturę.

Absolute Beautifying Potion zawiera ponadto olejki syntetyczne nowej generacji, unikatowe, stworzone w laboratoriach Davines. Są odpowiednio skomponowane i dobrane tak, by stworzyć silikonową, ochronną warstwę na włosach, która zabezpiecza i jednocześnie kondycjonuje włosy, wydobywając ich piękno, blask i sprężystość.

Absolute Beautifying Potion ma za zadanie nie tylko odżywić i zregenerować włosy, ale również ułatwić ich układanie i skrócić czas suszenia podczas stylizacji. Olejek przeznaczony jest dla wszystkich rodzajów włosów. Bardzo szybko poprawia wygląd włosów. Czy dogłębnie regeneruje? Czy syntetyczne olejki powstałe w laboratoriach firmy mają taką samą wchłanialność jak naturalne oleje? Czy regenerują włosy dogłebnie, od środka? Z pewnością bardzo dobrze je zabezpieczają na powierzchni i gwarantują natychmiastową poprawę wyglądu włosów.

Absolute Beautifying Potion bardzo dobrze sprawdzi się przy codziennej stylizacji włosów oraz zawsze wtedy, gdy chcemy olśnić blaskiem i pięknem włosów i nie możemy sobie pozwolić na urodową wpadkę. Szkoda tylko, że olejek od Davines ma tak małą pojemność (50 ml), za stosunkowo wysoką cenę.