Niebanalne połączenie kremu i olejku do włosów w jednym produkcie to coś, co zdecydowanie przyciąga do tego kosmetyku. Mowa o regenerującym sprayu bez spłukiwania od Schwarzkopf Schauma. Skąd pomysł na taką formułę? Jak działa ten produkt?

schwarzkopf-schauma-cream-oil.jpgKto powiedział, że olej do włosów musi mieć olejową formułę? Na pewno nie Schwarzkopf. Schauma Cream & Oil to regenerujący spray bez spłukiwania do pielęgnacji włosów, który w niczym nie przypomina dobrze znanych olejów innych marek.

Schwarzkopf Schauma Krem i Olejek

Wiele można powiedzieć o tym produkcie, chociaż nie wszystko to pozytywy. Odżywka Schauma Cream & Oil to kosmetyk bardzo ciekawy, ale czy tak samo skuteczny? Cena regenerującego sprayu bez spłukiwania Schauma na pewno jest atrakcyjna.

SKŁAD
Niestety odżywka w sprayu Schauma Cream & Oil ma wyjątkowo nieciekawy skład. Prosta analiza pokazuje, że kosmetyk zawiera aż 6 substancji potencjalnie komedogennych oraz 3 konserwanty. Zawiera również kwas salicylowy, którego raczej nie warto nakładać na włosy. To składnik bardzo mocno wysuszający, który może podrażniać. Skład Schwarzkopf Schauma Krem i Olejek ogólnie jest mocno chemiczny i niestety ma niewiele wspólnego z olejkami. Jedyny olej arganowy znajduje się w składzie w niewielkich ilościach, dlatego raczej nie wpływa znacząco na działanie produktu.

DZIAŁANIE
Odżywka do włosów Schwarzkopf Schauma Cream & Oil to produkt o działaniu przede wszystkim regenerującym. Pielęgnuje włosy zapobiegając ich łamliwości i rozdwajaniu się. Regenerujący spray bez spłukiwania Schauma Krem i Olejek ma nadawać włosom zdrowy blask i ułatwiać rozczesywanie zaraz po umyciu. Wzbogacenie składu o hydrolizat keratyny ma uzupełniać brakujące włosom proteiny, co wpływa na ich ogólną kondycję.

UŻYWANIE
Schwarzkopf zadbało o sposób aplikacji produktu. Odżywka w sprayu ma płynną formułę, a więc atomizer w tym przypadku spełnia swoją funkcję zdecydowanie najlepiej. Delikatna mgiełka o waniliowym zapachu rozpyla się na włosach równomiernie. Regenerujący spray Schauma Cream & Oil nie wymaga spłukiwania. Można spryskać produktem lekko wilgotne włosy po umyciu albo te suche, które zamierzamy wystylizować lub uczesać.