Czy powierzyłabyś kondycję swoich włosów naturalnym olejom? W olejku do włosów Gliss Kur Thermo-Protect Blow Dry Oil znajduje się ich aż 9 – arganowy, macadamia, oliwkowy, migdałowy, słonecznikowy, morelowy, różany, krokoszowy i sezamowy. Czego więcej można chcieć od takiego produktu?

schwarzkopf-gliss-kur-hair-repair-thermo-protect.jpgSchwarzkopf Gliss Kur Hair Repair Thermo-Protect to suchy olejek w sprayu. Ma działanie termoochronne, na co wskazuje już sama nazwa produktu.

Jaki jest skład Gliss Kur Thermo-Protect?

Suchy olejek z serii Gliss Kur Thermo-Protect zawiera aż 9 naturalnych olejków roślinnych, których zawartość w produkcie jest dość wysoka. Są to kolejno (od największej do najmniejszej ilości procentowej):

– olej z nasion słonecznika,
– olej z orzechów drzewa arganowego,
– olej z nasion krokosza barwierskiego,
– olej z orzechów macadamia,
– olej z oliwek europejskich,
– olej z pestek morelowych,
– olej ze słodkich migdałów,
– olej z owoców dzikiem róży,
– olej z nasion sezamu indyjskiego.

Jak działa suchy olejek Gliss Kur Thermo-Protect?

Jak wskazuje nazwa, zadaniem olejku do włosów Schwarzkopf Gliss Kur Thermo-Protect jest ochrona włosów przed wysoką temperaturą. To właśnie z tego względu zaleca się stosowanie olejku do włosów Thermo-Protect Blow Dry Oil na osuszone ręcznikiem włosy tuż przed suszeniem suszarką. Serum pokrywa włosy cienką warstwą ochronną i zapobiega uszkodzeniom w trakcie stylizacji przy użyciu wysokiej temperatury.

Co jeszcze daje wykorzystywanie na włosy olejku Gliss Kur Thermo-Protect? Okazuje się, że niestety niewiele. Ułatwia rozczesywanie, układanie, nabłyszcza i poprawia pracę z włosami. Pielęgnuje włosy, ale to działanie poboczne, bardzo słabe.

Schwarzkopf Gliss Kur Hair Repair Thermo-Protect Blow Dry Oil

Pojemność 150 ml, czyli nieco więcej niż standardowa wielkość olejków do włosów. Wysoka wydajność, dzięki atomizerowi. Rozpylenie olejowej mgiełki zawsze zużywa mniej produktu i działa lepiej. Równomiernie pokryte ochronną formułą włosy i brak konieczności wcierania produktu to kolejny plus tego olejku.

Cena Gliss Kur Thermo-Protect dla niektórych może być już za wysoka jak na produkt o takim działaniu. Za tę cenę da się kupić kosmetyki o dużo bardziej kompleksowym zastosowaniu. Choć biorąc pod uwagę ilość olejów do włosów w składzie tego suchego olejku, warto zastanowić się nad jego zakupem.