Olej do włosów Khadi Pure Ayurverdic jest produktem specjalistycznym. To unikalne połączenie naturalnych olejków zamkniętych w szklanej, estetycznej butelce skrywającej pod złotym wysokim korkiem szklaną pipetkę. Precyzyjna miarka do nabierania oleju daje do myślenia: to nie żart, zapowiada się poważna regeneracja. I rzeczywiście- Khadi Pure Ayurverdic jest mieszanką czystych, w pełni ekologicznych, pozbawionych chemii, parabenów i silikonów olejków stosowanych od wieków w medycynie i filozofii wschodu (Ajurwedzie).

olejek-khadi.jpgKhadi Pure Ayurvedic Vitalising Hair Oil zawiera szereg naturalnych olejków:

– Olej sezamowy– chroni włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi (zbyt inwazyjne szczotkowanie, szarpanie i naciąganie włosów, prostowanie i kręcenie gorącą lokówką). Zapobiega przesuszeniu pukli przy jednoczesnym głębokim odżywieniu.

– Olejek kokosowy– to strażnik pięknych włosów. Bardzo skutecznie domyka i uelastycznia łuski włosa, ma świetną wchłanialność, ponieważ składa się z niezmiernie małych cząsteczek. Stanowi bogactwo witaminy E zwanej witamina młodości.

– Olejek bhringraj – stanowi remedium na wypadające włosy, które w dodatku nie chcą rosnąć.

– Olej brahmi – to wyciąg z zioła, które wspomoże działanie oleju bhringraj, ponieważ równie skutecznie walczy z wypadaniem włosów i przyczynia się do ich szybszego wzrostu.

– Olej rycynowy – od dawien dawna znany jako remedium na wypadanie i porost włosów. Jest gęstym olejkiem, który dodatkowo pomaga zwalczać łupież. Ochroni i wzmocni włosy.

– Olej rozmarynowy – kolejne cenne antidotum przeciwko wypadaniu włosów, które dodatkowo przyspiesza porost włosów.

– Olejek amla – to wyciąg z zielonych owoców rośliny zwanej powszechnie „indyjskim agrestem”. W krajach orientu amla króluje od wieków jako niezastąpiona odżywka do włosów. Wzmacnia, nabłyszcza, regeneruje, przyspiesza wzrost włosów i zapobiega ich utracie.

– Olej z nasion marchwi– jest bogactwem beta – karotenu, który reguluje łojotok skóry i usprawnia jej funkcjonowanie. On również powstrzymuje wypadanie włosów.

Po doborze naturalnych olejków widać wyraźnie, że Khadi Pure Ayurvedic Vitalising Hair Oil stanowi poważny oręż w walce o wypadanie i wzrost włosów. Za jego pomocą wykonuje się głęboko regenerującą i wspomagającą włosy kurację zwaną olejowaniem. Jedną łyżkę (czyli pełną zawartość pipetki) należy wmasować w skórę głowy i równomiernie rozprowadzić na włosach. Pozostawić na minimum dwie godziny i zmyć delikatnym szamponem. Kurację należy robić 2 – 3 razy w tygodniu.

Khadi Pure Ayurvedic Vitalising Hair Oil wystarczy spokojnie na 2-3 miesiące, ponieważ ma dosyć dużą pojemność (100 ml). Jedyną obawą, jaką można wysnuć pod jego adresem, jest to, że po pewnym czasie wchłaniające olej Khadi włosy przesiąkną dziwnym, orientalnym, niezbyt miłym zapachem.